راهکارهای نوین برای الکترونیکی شدن تجارت شما

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

02122892416

سئو سایت چه تاثیری روی پیشرفت کسب و کار آنلاین دارد؟

مقدمه

کسب و کارهایی که در بستر وب هستند برای دیده شدن و یا بازاریابی، به روش‌هایی متفاوت‌تر از کارهای حضوری نیاز دارند. وب سایت شما برای جذب مخاطب علاوه بر تبلیغات‌های مختلف، نیاز به اقداماتی تخصصی داشته و همواره در حال رقابت با سایر وب سایت‌های مشابه موجود در حوزه‌ی فعالیتشان می‌باشد. معمولاً افراد برای خرید، افزایش اطلاعات و … به گوگل مراجعه کرده و تمامی نیازمندی‌های خود را در آن جا و وب سایت‌های گوناگون پیدا می‌کنند اما گوگل نیز پلتفرمی بسیار وسیع می‌باشد که برای خود، قوانین و مقرراتی دارد.

وب سایت‌هایی که به این قوانین عمل کرده و اصولی پیش بروند، در گوگل ارتقاء رتبه پیدا کرده و به مرور زمان جذب مخاطب نیز در آن‌ها افزایش پیدا می‌کند. به تمامی اقداماتی که در راستای الگوریتم و قوانین گوگل، برای بالا بردن رتبه‌ی سایت در گوگل و افزایش بازدید و مخاطب انجام می‌گیرد، سئوی سایت گفته می‌شود. سئو باعث می‌شود که سایت شما همواره در نتایج موتورهای جستجو بالا آمده و مشتری و مخاطبانتان نیز افزایش پیدا کند.

سئو چیست؟

اگر بخواهیم سئو را به زبانی ساده بیان کنیم، می‌توان گفت که سئو به مجموعه‌ اقداماتی گفته می‌شود که برای بهینه سازی وب سایت، افزایش رتبه و جایگاه آن در موتورهای جستجو از جمله گوگل انجام می‌گیرد. اگر می‌خواهید در هنگام سرچ موضوعات و یا کلماتی که مربوط به حوزه‌ی فعالیت شما می‌باشند، همواره سایتتان در صفحه‌ی اول گوگل و یا حتی در رتبه‌های برتر به مخاطبان نمایش داده شود، باید از افراد حرفه‌ای برای بهینه سازی سایت یعنی سئو سایت خود کمک بگیرید. با این کار شما تبلیغ غیر مستقیم برای کسب و کار خود انجام می‌دهید و حتی می‌توانید مخاطبانتان را به مشتریان دائمی تبدیل کنید.

سئو سایت

چرا هر وب سایت به سئو نیاز دارد؟

هدف از راه اندازی وب سایت برای کسب و کارهای مختلف، رونق و گسترش کار بوده و افراد برای پیشرفت با تکنولوژی‌های جدید همگام می‌شوند. پس برای این که وب سایت خود را نیز ارتقا داده و از آن در جهت رونق کسب و کار خود استفاده کنید، باید سایت خود را بهینه کنید. همانطور که گفتیم با کار کردن روی سئو سایت خود می‌توانید همواره در دید مخاطبان قرار گرفته و ورودی‌های زیادی به سایت داشته باشید. هر مخاطبی که وارد سایت می‌شود، احتمال تبدیل شدن به مشتری دائمی را دارد پس با بهینه سازی سایت می‌توانید در سایت‌های فروشگاهی افزایش فروش داشته و در سایر سایت‌ها نیز مخاطبان دائمی زیادی داشته باشید.

چگونه وب سایت خود را سئو کنیم؟

سئو سایت یک حرفه و تخصص مهم است که نیازمند آموزش‌های حرفه‌ای و گام به گام می‌باشد. اگر تصمیم بر بهینه سازی سایت خود گرفته‌اید، یا باید خودتان شروع به یادگیری سئو کنید و یا این کار را به افراد متخصص در این زمینه واگذار کنید. در حالت کلی سئوی وب سایت دارای سه بخش، سئو داخلی، سئو خارجی و سئو تکنیکال می‌باشد که برای انجام اصولی آن باید در هر سه زمینه تخصص کافی داشته و بصورت حرفه‌ای و با تکنیک‌های مخصوص انجام دهید.

افراد بنابر نیازهای کسب و کار خود، انواع مختلف وب سایت‌ها را راه اندازی می‌کنند که معمولاً وب سایت‌های فروشگاهی، شرکتی و شخصی بیشترین تعداد را دارا هستند. هر یک از این سایت‌ها نیز به نحو متفاوتی سئو شده و نمی‌توان یک استراتژی کلی را برای همه‌ی آن‌ها در نظر گرفت. در اینجا قصد داریم به بررسی بیشتر نحوه‌ی سئو سایت های گفته شده بپردازیم.

سئو سایت های فروشگاهی

وب سایت‌های فروشگاهی به دلیل ارائه‌ی محصول برای فروش، باید بتوانند در هنگام سرچ اسم محصول و یا خدمات در رتبه‌های برتر قرار گیرند. امروزه در ایران سایت دیجی کالا رتبه‌ی اول در بین سایت‌های فروشگاهی داشته و اغلب در سرچ اسم و یا نوع محصول در رتبه‌ی اول قرار می‌گیرد. به همین دلیل وب سایت‌های فروشگاهی باید بتوانند با دیجی کالا رقابت کرده و روی سئوی کلمات خود بیشتر کار کنند.

سئو سایت

سئو سایت های شرکتی

شرکت‌ها عموماً برای معرفی خدماتشان از وب سایت‌ها استفاده می‌کنند به همین دلیل بهتر است که از مقالات آموزشی و محتواهای متنی برای بهبود سئو بهره جویند. علاوه بر آن سئوی محلی می‌تواند تاثیر خوبی بر روی بالا آمدن سایت در جستجوی کاربران داشته باشد. پس سعی کنید بر روی سئو محلی و سئوی داخلی وب سایت‌های شرکتی بیشتر کار کنید. تبلیغات و برندینگ و یا همان سئوی خارجی می‌تواند باعث افزایش ورودی سایت شما شده و در نتیجه رتبه‌ی سایت را نیز بهبود بخشد.

سئو سایت های شخصی

بسیاری از افراد که در زمینه‌های مختلف فعالیت می‌کنند، برای معرفی خود و یا ارائه‌ی آموزش‌های مختلف در زمینه‌ی فعالیتشان اقدام به راه اندازی وب سایت شخصی می‌کنند. این نوع از وب سایت‌ها اغلب روی محتواهای آموزشی و فروش پکیج‌های آموزشی تمرکز می‌کنند. برای سئوی این گونه وب سایت‌ها سعی کنید در ابتدا روی کلمات کلیدی مربوط به حوزه‌ی فعالیت خود تمرکز کرده و سپس با محتواهای آموزشی و جذاب به رتبه‌های برتر دست یابید.

اگر به مشاوره، آموزش و خدمات طراحی وب سایت نیاز دارید