راهکارهای نوین برای الکترونیکی شدن تجارت شما

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

02122892416

مزایای طراحی سایت پزشکی

مقدمه

امروزه افراد در هنگام روبرو شدن با هر مشکلی، راه حل خود را در فضای اینترنت جستجو می‌کنند. برای یافتن جواب سوالاتی که روزانه ذهن افراد را مشغول می‌کند بهترین راه، وب سایت‌هایی هستند که در این زمینه فعالیت می‌کنند. اغلب افراد در هنگام داشتن علائم بیماری و یا برای درمان آن، به اینترنت مراجعه کرده و سعی در تشخیص و درمان بیماری‌های مختلف خود دارند. وب سایت های پزشکی با داشتن مقالات و اطلاعات زیاد می‌توانند به سوالات کاربران پاسخ داده و به خوبی آن‌ها را راهنمایی کنند.

پزشکان می‌توانند با داشتن یک وب سایت پزشکی در زمینه‌ی تخصص خود، با فناوری و تکنولوژی‌های روز دنیا همگام شده و با این کار به بهبود و روند درمان بیماران خود کمک کنند. سایت‌های پزشکی، ویژگی‌ها و امکاناتی دارند که می‌توانند برای پزشکان و بیماران مفید واقع شوند.

چرا هر پزشک باید برای خود سایت راه اندازی کند؟

مشکلاتی که در مطب دکتر و هنگام مراجعه‌ی حضوری بیماران رخ می‌دهد، بسیار زیاد بوده و تاکنون راه حلی قطعی برای آن پیدا نشده‌است. افراد در هنگام مراجعه به مطب، ساعت‌ها منتظر نوبت خود بوده و وقت زیادی را تلف می‌کنند. از طرفی این افراد مجبور به گشتن داروخانه‌های مختلف برای پیدا کردن داروی مورد نظر هستند. این‌ها فقط چند مورد از مشکلات پزشکان بوده و رفع کردن آن‌ها تنها با وجود یک وب سایت امکان پذیر می‌باشد. در صورت داشتن وب سایت اختصاصی، پزشک می‌تواند نیمی از خدمات خود را به صورت آنلاین و از طریق وب سایت خود ارائه دهد. با این کار مشکلات مربوط به بیماران و پزشکان نیز قابل حل می‌باشد.

مزایای داشتن سایت پزشکی

همانطور که گفتیم راه اندازی یک وب سایت پزشکی برای پزشکان و برای بیماران مفید بوده و در صورت وجود، تاثیرات مثبتی در روند درمان بیماران خواهد داشت. وب سایت پزشکی مزایای مختلفی دارد که اینجا به بررسی چند مورد از مهم‌ترین مزایای وب سایت پزشکی می‌پردازیم:

مزایای طراحی سایت پزشکی

درج سوابق و تخصص پزشکی

یکی از مهم‌ترین مسائلی که افراد هنگام مراجعه به پزشک به آن توجه زیادی دارند، تجربه و سوابق پزشک متخصص می‌باشد. معمولاً اغلب افراد قبل از مراجعه به پزشک متخصص درباره‌ی سوابق وی تحقیق کرده و از اطرافیان‌شان مشخصات بهترین پزشک را در زمینه‌ی بیماری خود پرس و جو می‌کنند. اگر پزشکان برای خود یک وب سایت تخصصی داشته باشند، می‌توانند یک صفحه از وب سایت را به خود اختصاص داده و در آن مدارک لازم، سوابق و تجربیات خود را در اختیار بیماران‌شان قرار دهند. با این کار بیماران اعتماد بیشتری نسبت به پزشک داشته و ‌می‌توانند به راحتی از طریق سایت درباره‌ی پزشک مورد نظر خود اطلاعات زیادی کسب کنند.

نوبت دهی آنلاین

یکی از مشکلات مهم در مطب پزشکان، رزرو نوبت می‌باشد. در یک وب سایت پزشکی افراد می‌توانند ساعت ویزیت و حضور دکتر در مطب و همچنین تایم‌های خالی را مشاهده کرده و در هر ساعتی که برایشان مناسب است برای ویزیت مراجعه کنند.

خرید آنلاین دارو

خرید و پیدا کردن برخی از داروها کاری مشکل و طاقت فرسا می‌باشد. شاید برای شما هم پیش آمده است که برای پیدا کردن یک دارو و نسخه‌ی خود به تمام داروخانه‌های شهر مراجعه کرده باشید. یکی از مزایای وب سایت پزشکی داشتن داروخانه آنلاین می‌باشد. شما می‌توانید با اضافه کردن یک بخش به سایت خود داروهایی که لازم دارید را به راحتی پیدا کرده و به جای گشتن تمامی داروخانه‌ها با یک جستجوی ساده داروی مورد نظر خود را پیدا کنید.

ایجاد صفحه‌ی شخصی برای بیماران

یکی از مزایای جالب و کاربردی سایت پزشکی، ایجاد صفحه شخصی و یا همان پرونده برای بیماران می‌باشد. در وب سایت پزشکی به جای این که مشخصات و بیماری مربوط به مراجعه کنندگان خود را در کاغذ ثبت کرده و برای پیدا کردن آن وقت زیادی را صرف کنید، می‌توانید با ایجاد یک صفحه شخصی تنها با جستجوی اسم و یا مشخصه‌ی دیگری از بیمار، تمامی اطلاعات مربوط به وی را مشاهده کنید.

امکان درج مشخصات بیمار و ویزیت اولیه

شما می‌توانید از بیماران خود بخواهید که بعد از رزرو نوبت آنلاین، به سایت مراجعه کرده و علائم بیماری و مشخصات خود را در آنجا ثبت کنند. سپس در هنگام مراجعه به مطب همه‌ی این اطلاعات توسط پزشک مشاهده می‌شوند.

مزایای طراحی سایت پزشکی

ارتباط آنلاین و مستقیم پزشک با بیمار

با داشتن وب سایت پزشکی شما می‌توانید با بیماران خود بطور مستقیم ارتباط برقرار کرده و حتی در قسمتی مخصوص، مشاوره‌ی آنلاین و خصوصی داشته باشید. با این امکان دیگر نیازی نیست که همه‌ی بیماران شما به مطب مراجعه کرده و تایم زیادی را در مطب بگذرانند، بلکه می‌توانید در هر ساعت از شبانه روز در وب سایت خود مشاوره و ویزیت آنلاین داشته باشید.

افزایش درآمد و صرفه جویی در وقت

وقتی وب سایت پزشکی برای خود راه اندازی می‌کنید، این امکان برای شما فراهم می‌شود که بیماران زیادی را جذب کرده و اعتماد مردم نیز به شما بیشتر شود. با داشتن وب سایت خواهید توانست در هر ساعت از شبانه روز با مشاوره و انجام ویزیت درآمد بیشتری داشته باشید.

سایت پزشکی چه امکاناتی باید داشته باشد؟

سایت‌های پزشکی جز سایت‌هایی هستند که داشتن امکاناتی مخصوص و کاربردی جز ملزومات آن‌ها می‌باشد. برای اینکه اهداف راه اندازی سایت پزشکی برآورده شوند، نیازمند طراحی حرفه‌ای و کار آمد سایت می‌باشد. برخی از امکانات مهم و کاربردی وب سایت پزشکی عبارتند از:

  • بخش مقالات و وبلاگ
  • گالری و نمونه کار
  • امکان پرداخت آنلاین هزینه‌ها
  • امکان اتصال به شبکه‌های اجتماعی
  • امکان مشاهده‌ی خدمات ارائه شده در مطب
  • مشاوره یا ویزیت غیرحضوری در وب سایت
  • داشتن قسمت سوالات بیماران
  • دارا بودن قسمتی برای نظرات، پیشنهادات و انتقادات
  • داشتن چت آنلاین برای ارتباط پزشک و بیمار

اگر به مشاوره، آموزش و خدمات طراحی وب سایت نیاز دارید