راهکارهای نوین برای الکترونیکی شدن تجارت شما

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

02122892416

اولین خودروی هوشمند علی بابا: OS’Car RX5

مقدمه

اولین خودروی هوشمند علی بابا

غول تجارت الکترونیک دنیا و چین Alibaba و کمپانی خودروسازی SAIC خودروی هوشمندی را تولید کرده اند که متصل به اینترنت است.

fbehzad2-34-1

کمپانی علی بابا رسماً ورود خود را به عرصه رقابت با کمپانی های بزرگی همچون گوگل و اپل که محصولاتی مشابه در این زمینه را تولید کرده اند، اعلام کرد.

اولین خودروی هوشمند علی بابا، یکی از بزرگترین کمپانی های تجارت الکترونیک دنیا قرار است با امکاناتی ویژه به زودی وارد بازار خودروی جهان شود، علی بابا یک شرکت تجارت الکترونیک چینی است که فروش و خدمات پس از آن را به شکل مصرف کننده به مصرف کننده، بنگاه به مصرف کننده و بنگاه به بنگاه از طریق پورتال وب فراهم می کند.

گروه علی بابا در سال ۱۹۹۹ توسط جک ما پایه‌گذاری شده است. پرتال علی بابا با ایده ارتباط بین تولیدکنندگان چینی و مشتریان ورای مرزهای چین کسب و کار خود را آغاز نمود. ۸۰ درصد فروش آنلاین در کشور چین توسط گروه علی بابا انجام می‌گیرد.

نام این خودوری اسپرت OS’Car RX5  و مبتنی بر نسخه ویژه‌ای از سیستم عامل YunOS  علی‌بابا است. این سیستم‌عامل معمولأ در گوشی‌های هوشمند، یخچال‌ها و دیگر لوازم خانگی به‌کار رفته است.

شایان به ذکر است که این سیستم عامل هم اکنون در بسیاری از محصولات هوشمند متصل به اینترنت این کمپانی مورد استفاده قرار می گیرد.

هدف علی بابا اتصال خودروها به اینترنت اشیاء یا همان IOT است که بتوانند داده ها را به اشتراک بگذارند و زندگی بهتری را برای مصرف کنندگان فراهم کنند. با  RX5، رانندگان قادر به رزرو و پرداخت هزینه برای فضاهای پارکینگ، سوخت، و خرید قهوه از طریق خدمات پرداخت Alibaba  که Alipay  نام دارد، خواهند بود.

به‌علاوه RX5 ، هر راننده‌ای که وارد خودرو می‌شود را شناسایی و تشخیص می‌دهد و موسیقی، آب و هوا، و مکان‌های مختلفی را بر اساس سفرهای گذشته پیشنهاد می‌دهد.

FBEHZAD2-34-ASLI

از دیگر قابلیت های خودروی متصل به اینترنت علی بابا:

  • نقشه‌ی هوشمند: راننده با فرمان صوتی، مسیر و جهت حرکت خودرو را تعیین می‌کند. این نقشه نیاز به وای‌فای یا جی‌پی‌اس ندارد!
  • ۴ دوربین اکشن جدا شدنی: برای ثبت لحظات و گرفتن عکس‌های سلفی ۳۶۰ درجه و اشتراک فوری آن‌ها.
  • استفاده از فناوری Internet ID برای شناسایی رانندگان خودرو.

جک ما، مدیرعامل علی بابا در این خصوص عنوان می کند:

با بهره گیری از سیستم عامل YunOS می توانیم خودروها را به یکی از عناصر جدایی ناپذیر زندگی انسان ها در آینده تبدیل کنیم. امروز را می توان آغاز ورود به عصر جدید دانست. ما بسیار خرسند و خوشحالیم که به عنوان یکی از بازیگران این عرصه می توانیم نقشی را در ایجاد تغییری بزرگ در آینده ایفا کنیم.

قرار است این خودرو با قیمتی بین ۱۴۹۳۰ الی ۲۷۹۳۰ دلار روانه بازار شود.

اگر به مشاوره، آموزش و خدمات طراحی وب سایت نیاز دارید