راهکارهای نوین برای الکترونیکی شدن تجارت شما

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

02122892416

طراحی اپلیکشین موبایل

مقدمه

از سالها قبل که اپلیکیشن موبایل در مبحث  IT جایگاهی برای خود پیدا کرده و توانست روز به روز ارزش آفرینی خود را افزایش دهد، بسیار مورد توجه قرار گرفته و با توجه به مزیت‌هایی که این اپلیکیشن‌ها دارند، پا به پای وب‌سایت‌ها، تا به امروز آمده‌اند.

اپلیکیشن‌های موبایل که با طراحی‎‌های گرافیکی مخصوص در ابعاد کوچک‌ شده‌ی سایت‌ها مشاهده می‌شوند، گاه بدون نیاز به اینترنت، نیاز کاربر را رفع می‌کنند. پس نباید از این فرصت و طراحی هر چه بهتر این اپلیکیشن‌ها غافل ماند.

همانطور که می‌دانید، در دنیای امروز، موبایل عضوی جدانشدنی از شخص شده و به منظور تسهیل اموری که روزمره با آنها درگیریم، استفاده از برنامه‌های موبایل بسیار ضروری به نظر می‌رسد. از طرفی در بازار رقابتی امروز، هر کسب و کاری که پویا و به روز پیش میرود،  نیازمند طراحی سایت و یا اپلیکیشن موبایلی خواهد بود تا حرفه و کسب و کار خود را رونق بخشیده و در بازار دیجیتال حرفی برای گفتن داشته باشد.

 انواع اپلیکیشن‌های موبایل

اپلیکیشن‌ها شبیه نرم‌افزارهای کامپیوتری بوده و در طراحی آن‌ها از زبان‌های برنامه نویسی مختلف و فریم ورک‌ها استفاده می‌شود. و تقسیم بندی اپلیکیشن ها بر اساس نوع طراحی آنهاست. به طور کلی اپلیکیشن‌ها در انواع زیر تقسیم‌بندی می‌شوند:

 • اپلیکیشن‌های محلی: این اپلیکیشن‌ها برای IOS و یا اندروید با استفاده از ایزارهایی که نرم‌افزار را توسعه می‌دهد و یا زبان‌های برنامه نویسی مختص هر کدام از سیستم عامل‌ها، طراحی می‌شوند. برای سیستم عامل IOS از Xcode و Objective-c و برای اندروید از جاوا و Eclipse استفاده می‌شود.
 • اپلیکیشن‌های HTML5: این اپلیکیشن‌ها با ایجاد تغییرات کوچک به پلتفرم‌های دیگر منتقل شده و بر اساس تکنولوژی‌هایی که برای وب شناخته شده هستند همچون HTML5، جاوا اسکریپت و CSS می‌باشند.
 • اپلیکیشن‌های ترکیبی: این اپلیکیشن‌ها ترکیب دو اپلیکیشن محلی و HTML5 می‌باشند. در واقع یک اپلیکیشن محلی که امکان اضافه کردن اپلیکیشن HTML5 به آن وجود دارد.

اما برای اینکه بدانید کدام نوع اپلیکیشن را برای کسب و کارتان طراحی کنید در ابتدا باید هدف کلی خود را مشخص کرده و بعد بهترین نوع اپلیکیشن را انتخاب کنید.

نکاتی که باید در طراحی اپلیکیشن موبایل در نظر بگیرید

 • تعریف موفقیت: باید بدانید که موفقیت اپلیکیشن چه معنایی برای کسب و کار شما دارد؟ آیا تعداد دانلودهای اپلیکیشن برایتان موفقیت محسوب می‌شود؟ آیا پول پرداختی، موفقیت شماست؟ یا اینکه تعداد کاربرانی که از اپلیکیشن استفاده می‌کنند برایتان مهم است؟
 • بودجه‌ی خود را بسنجید، طراحی اپلیکیشن بسته به نوع و کارایی آن‌ها می‌تواند متفاوت باشد. پس بودجه‌ی خود را بسنجید.
 • بازار هدف خود را مشخص کنید. این اپلیکیشن در چه پلتفرم‌هایی جای خواهد گرفت؟
 • ویژگیهای اپلیکیشن خوب را بدانید. باید سعی کنید اپلیکیشنی جذاب داشته باشید تا کاربر تشویق به استفاده از آن شود.
 • برنامه‌ی شما بعد از انتشار اپلیکیشن چیست؟ برای بازاریابی و تبلیغ اپلیکیشن چه خواهید کرد؟

مراحل طراحی اپلیکیشن موبایل

 • هدف : مشخص کردن هدف و اینکه اپلیکیشن چه مشکلاتی را حل خواهد کرد و چه مزایایی برای کسب و کار خواهد داشت روی کاغذ، بسیار مهم بوده و باید قبل از اینکه به سراغ تکنولوژی برویم، اهداف و برنامه‌ی ذهنی خود را ترسیم کنیم.بدون داشتن هدفی مشخص، کسب و کار شکست خواهد خورد.
 • طراحی ایده: باز هم قبل از رفتن به سراغ تکنولوژی، طرح‌های و ایده‌های خود را روی کاغذ ترسیم کنید و مطمئن شوید که ایده‌تان را به خوبی طراحی کرده‌اید.
 • تحقیق و جستجو: کاملا تحقیق و جستجو کنید که ایده‌ی شما عملی بوده و رقبای شما چه کسانی هستند.
 • از سایت Wireframe یک راهنمای تصویری کامل از اپلیکیشن خود طراحی کنید.
 • Back End اپلیکیشن خود را مشخص کنید: سرورها، API ها و نمودارهای داده خود را به صورت واضح مشخص کنید. چون این Back Endها در طول پروژه ، دستورالعمل‌های شما خواهند بود.
 • بررسی مدل: از دوستان یا خانواده خود کمک بخواهید تا نظر خود را در مورد پیش نمایش اپلیکیشن داده و نقاط ضعف را پیدا کنید.
 • ساختن: اپلیکیشن را بسازید. سرورها، پایگاه‌های داده و APIها را تنظیم کرده و با توجه به امتیاز پیش نمایش، شروع به ساختن کنید.
 • طراحی رابط کاربری: رابط گرافیکی اپلیکیشن را طراحی کنید. این بخش بسیار مهم بوده و اپلیکیشن شما را کاربر پسند می‌کند. رابط کاربری نه بر طبق سلیقه‌ی شما که باید بر طبق سلایق مخاطبانتان باشد.
 • تست اپلیکیشن: عملکرد اپلیکیشن خود را چه از نظر ساختار و چه از نظر رابط کاربری، تست کنید. تست‌ها باید آنقدر زیاد باشند تا خیالتان راحت شود که اپلیکیشن شما درست کار می‌کند.
 • اصلاح و تنظیم: دوباره از دوستان و آشنایانتان بخواهید تا در مورد اپلیکیشن و نقاط ضعف و قوتش نظر خود را بدهند.و هر تغییری که فکر می‌کنید مهم است، اعمال کنید.
 • تست نسخه بتا: برنامه را در محیطی واقعی تست کنید. اگر اپلیکیشن اندروید است آن را در دستگاههای اندرویدی و اگر IOS است، آن را در پلتفرم TestFlight تست کرده و مطمئن شوید که آماده‌ی انتشار است.

اپلیکیشن را منتشر کنید: اکنون نوبت آن رسیده است که اپلیکیشن خود را در فروشگاه اندروید و یا اپل اضافه کنید.

 

اگر توانایی و یا زمان طراحی اپلیکیشن موبایل برای کسب و کارتان را ندارید، راهکارگستران همراه شماست تا شما را به اهدافتان برساند.

 

ضمانت بازگشت وجه

ریسک همکاری را برای شما صفـــر% میکنیم!اگر تا 7 روز کاری از خدمات دریافتی ناراضی بودید مبالغ پرداختی را با 😊 عودت می دهیم!

پشتیبانی رایگان

پشتیبانی از 6 تا 12 ماه بصورت "رایـگان" بسته به نوع خدمات دریافتی، از 6 تا 12 ماه کـاملا رایگان پشتیبان شما خواهیم بود

ارائه خدمات بر اساس نیاز شما

نیازسنجی یعنی اولین قدم!افتخار ماست که قبل از ارائه هر خدمتی، نیازهای شما را واقعا بررسی میکنیم

مشاوره رایگان

آموزش رایگان برای بهره وری بالاتردریافت مشاوره و آموزش اصولی در راستای استفاده از خدمات، حق هر کارفرماییست، حق شما را ضایع نمیکنیم!!!

ارائه خدمات در اسرع وقت

وقت شما ارزشمندترین دارایی شماستقدردان وقت ارزشمندی که در اختیار ما قرار می دهید هستیم و در اسرع وقت به تعهدات خود عمل میکنیم

خدمات پشتیبانی 7/24

7 روز هفته 24 ساعت شبانه روزخیالتون راحت، چون ما روزهای تعطیل و حتی خارج از ساعات اداری پشتیبان شما هستیم!

اگر به مشاوره، آموزش و خدمات طراحی وب سایت نیاز دارید