راهکارهای نوین برای الکترونیکی شدن تجارت شما

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

02122892416

فروشگاه اینترنتی، ویترین مجازی کسب و کار شما

مقدمه

امروزه کمتر کسی وجود دارد که برای شرکت یا کسب و کار شخصی خود را سایت فروشگاهی نداشته باشد. بدون اغراق باید بگوییم با توجه به بحران‌های اقتصادی موجود در جهان، کسب و کارهای سنتی در حال نابود شدن هستند مگر اینکه قبل از نابودی کامل به فکر راه اندازی فروشگاهی اینترنتی برای خود باشند. بهتر است بگوییم داشتن فروشگاه اینترنتی یک مزیت نیست بلکه برای بقای ما لازم و ضروری است.

تا چند سال پیش اگر کسی فروشگاه اینترنتی برای فروش کالاهای خود راه اندازی می‌کرد این امر برای او یک آپشن اضافی جهت جذب سرمایه‌های بیشتر محسوب می‌شد، اما در عصری که مردم دوست دارند خریدهای خود را به جای حضور فیزیکی با چند کلیک ساده انجام دهند، داشتن فروشگاه اینترنتی و حتی یک اپلکیشن فروشگاهی، لازم و ضروری است.

مزیت داشتن وب سایت‌ها یا اپلکیشن‌های فروشگاهی

زمانی که ما برای کسب و کارمان یک وب سایت طراحی می‌کنیم در واقع می‌خواهیم مشتریان و مخاطبین ما اعتماد بیشتری به ما داشته باشند و کسب و کارمان را حرفه‌ای تلقی کنند اما هنگام داشتن سایت فروشگاهی برای فروش محصولاتمان، قصد داریم تا مشتریان ما بتوانند به راحتی و سرعت بیشتری از ما خرید کنند و ما نیز زودتر به اهدافمان برسیم. در این حالت علاوه بر حرفه‌ای بودن و افزایش اعتماد، خرید آسان و سریع را نیز به امکانات خود اضافه خواهیم کرد.

داشتن فروشگاه اینترنتی از هر نوعی که باشد برخی مزیت‌ها را برای کاربران و صاحبان کسب و کارها فراهم می‌کند که در مجموع می‌تواند به نفع هر دو گروه عمل کند. تصور کنید وارد فروشگاهی لوکس با تمام امکانات شده‌اید و قصد خرید دارید. فروشنده نیز برای شما در مورد محصولات خود توضیحات لازم را می‌دهد و شما را برای خرید بهتر راهنمایی خواهد کرد، اما اگر در یک لحظه چندین نفر دیگر نیز وارد این فروشگاه شوند چه اتفاقی می‌افتد؟

 فروشنده مجبور است به سرعت جواب شما را بدهد و به سوالات بقیه پاسخ دهد و ممکن است به دلیل نداشتن ارتباط خوب و کافی مشتریان خود را از دست بدهد. بزرگ‌ترین و مهم‌ترین مزیت یک سایت فروشگاهی همین مورد است که شما می‌توانید در آن واحد چندین فروش داشته باشید و نیازی به پرسش و پاسخ نیست.

سایت‌های اینترنتی یک ابزار مفید هستند که به شما کمک می‌کنند با یک هزینه‌ی اندک به یک بازار چند میلیون مخاطبی دست پیدا کنید و با استفاده از یک استراتژی درست بتوانید در زمان کوتاهی شناخته شده شوید. همانطور که در یک فروشگاه فیزیکی ویترین آن اولین مرحله از جذب مشتری به داخل فروشگاه را بر عهده دارد در سایت اینترنتی هم طراحی سایت زیبا و جذاب باعث جذب کاربر خواهد شد.

شما با داشتن فروشگاه اینترنتی:

 • مشتریان زیادی به دست خواهید آورد
 • از یک فضای نامحدود برای فروش برخوردار خواهید بود
 • بعد جغرافیایی خریداران و مشتریان شما اهمیت نخواهد داشت
 • نیاز به صرف هزینه‌های اضافی برای تهیه‌ی مکان تجاری بزرگ نخواهید داشت
 • فروشگاه شما تبدیل به یک فروشگاه ۲۴ ساعته خواهد شد
 • نیازی به حضور فیزیکی شما نخواهد بود
 • دسترسی شما به فروشگاه‌تان همیشه و هر جا امکان پذیر خواهد بود

مزیت استفاده از فروشگاه اینترنتی برای مشتریان شما:

 • صرفه جویی در زمان
 • راحتی مقایسه‌ی محصولات
 • دسترسی ۲۴ ساعته
 • جستجوی آسان کالای مورد نظر
 • امکان پرداخت آنلاین
 • عدم نیاز به حضور فیزیکی
 • امکان دسترسی به محصولات کمیاب

قدم اول برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی

شما برای رسیدن به هدف خود نیاز دارید تا به برخی موارد مهم دقت کنید و یک استراتژی کلی برای برنامه‌ی خود طرح ریزی کنید. اولین قدم شما طراحی سایت فروشگاهیتان توسط افرادی است که در این زمینه متخصص هستند. در واقع نمای کلی سایت و جلوه‌های بصری آن از لحاظ گرافیکی بسیار پر اهمیت است. شما با داشتن سایتی که زیبا و جذاب نیست، دسترسی به آن سخت است، نحوه‌ی خرید و مراحل خرید راحت نیست حتی با داشتن بهترین محصولات و قیمت‌های عالی قادر به فروش نخواهید بود. به همین علت است که می‌گوییم فروشگاه اینترنتی، ویترین مجازی کسب و کار شماست. شما هر چقدر که بتوانید برای این ویترین مجازی هزینه کنید و آن را به دست افراد متخصص بسپارید میزان فروش و مشتریان شما نیز بیشتر خواهد شد.

در واقع زیبایی ظاهری یک سایت همان بخشی است که باعث می‌شود کاربر در سایت شما باقی بماند یا آن را ترک کند.

قدم دوم برای راه اندازی فروشگاه اینترنتی

 قدم دوم ادامه‌ی مسیر به عهده‌ی شماست که بتوانید با تولید محتوا های جذاب، عکس‌های با کیفیت از محصولات، اضافه کردن توضیحات کافی و … خرید را برای مشتری راحت کنید. البته در این مرحله نیز می‌توانید از افراد مختصص در این حوزه مانند عکاسان حرفه‌ای، گرافیک کاران و محتوا گذارن بهره ببرید تا میزان بازدید سایت خود را بالا برده و خود را در گوگل ارتقاء دهید.

فروشگاه‌های اینترنتی در قالب شبکه‌های اجتماعی

با گسترش فناوری و تکنولوژی متقابلاً نیازهای زندگی نیز بیشتر می‌شود. در همین راستا افراد خلاق توانسته‌اند با نو آوری و خلاقیت خود امکاناتی را فراهم آورند که در وقت و هزینه‌ی مردم صرفه جویی شود و از طرف دیگر کسب و کار خودشان رونق پیدا کند. البته اخیراً در شبکه‌های اجتماعی از  قبیل Instagram  و Telegram نیز صفحاتی برای فروش اینترنتی به وجود آمده است. اگر چه فروش از طریق این نوع بسترها بسیار معمول شده و رواج پیدا کرده است با این حال بیشتر مردم به سایت‌های فروشگاهی اعتماد بیشتری دارند و عدم امکان پاسخ گویی کامل به نیاز مشتریان زمانی که تعداد بالایی از افراد از شما تقاضای کالای خاصی دارند، باعث شده تا نیاز به ایجاد و راه اندازی سایت فروشگاهی روشن‌تر شود.

توصیه می‌شود از این صفحات برای تبلیغات بیشتر و بازاریابی‌های خود استفاده کنید تا بتوانید مشتریان بیشتری را از طریق این صفحات به سمت سایت خود سوق دهید. به طور کلی و بنابر موارد گفته شده در بالا، فروشگاه آنلاین هم برای خریدار و هم برای فروشنده مزیت های فراوانی دارد چرا که روش‌های فروش به صورت سنتی در حال رکود هستند در این حالت بهترین راه، استفاده از امکانات سایت‌های فروشگاهی برای توسعه‌ی کسب کارتان و جذب سرمایه‌ی بیشتر است.

اگر به مشاوره، آموزش و خدمات طراحی وب سایت نیاز دارید